Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 1 czerwca 2011

"Święto Radości" w Pałacu Prezydenckim

Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim   |   Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną spotkali się w środę z dziećmi z okazji ich święta. Na "Święto Radości" zorganizowane na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zaproszono dzieci z całej Polski - podopiecznych domów dziecka, opieki społecznej i pacjentów szpitali.

 

Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się w ogrodach Pałacu od czytania najmłodszym bajek. Czytali m.in. Para Prezydencka, minister Sławomir Nowak oraz aktor Rafał Królikowski. Następnie Bronisław Komorowski wraz z żoną spotkali się z najmłodszymi oraz ich rodzicami na dziedzińcu Pałacu - teren był dostępny dla wszystkich warszawiaków.

 

- Chciałem razem z żoną złożyć życzenia małym i dużym dzieciom. Składamy życzenia także tym, którzy mają swój istotny udział w tym, że jest dla kogo robić Dzień Dziecka, a więc także rodzicom i dziadkom. Składamy życzenia jak największej radości, jak największej satysfakcji, jak największej umiejętności cieszenia się tym pięknym światem, dobrym życiem i naszą dobrą piękną Ojczyzną - mówił prezydent do zebranych.

 

- Słyszałem, że apelowano do was, aby nie łapać w ogrodach złotych rybek. Tak naprawdę złotych rybek tutaj nie ma, ale są ludzie o złotych sercach. Chciałbym życzyć wam także, abyście spotykali w swoich życiu ludzi o złotych sercach - dodał prezydent.

 

Anna Komorowska życzyła natomiast wszystkim dzieciom, aby były szczęśliwe i aby spotykały na swojej drodze tylko życzliwych ludzi. - Życzę wam także, abyście życzliwością darzyli innych. Abyście mieli marzenia, które spełnią się. Kto wie, może ktoś z was będzie chciał urzędować w Pałacu Prezydenckim - mówiła.

 

Następnie na dziedzińcu przed Pałacem przy Krakowskim Przedmieściu zaproszone dzieci wspólnie z parą prezydencką wypuściły w niebo balony.

 

1 czerwca Pałac Prezydencki zamienił się w wielki plac zabaw. Pałacowy dziedziniec wypełniony był dmuchanymi zjeżdżalniami, karuzelami i basenami z plastikowymi kulkami. Dzieci mogły pomalować sobie twarze, zjeść watę cukrową i lody. Najmłodsi zabawiani byli przez klaunów oraz osoby przebrane za postaci z bajek, które chodziły na szczudłach. W trakcie imprezy dzieci zorganizowały także manifestację, domagając się m.in. "więcej wakacji", "więcej sportu", "mniej nauki".

 

Z głośników wybrzmiewały przeboje znane z ekranizacji dzieła Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa", w wykonaniu aktora Piotra Fronczewskiego.

 

(PAP/ inf. własna)

Poleć znajomemu