Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 3 czerwca 2011

Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Prezydenckich Spała 2011

Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Prezydenckich Spała 2011

3 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Prezydenckich Spała 2011. Omówiono wstępny program Dożynek oraz harmonogram przygotowań.

 

Dokonano przeglądu zadań i powołano zespoły odpowiedzialne za poszczególne obszary przygotowań. Ze względu na pragnienie Prezydenta RP, aby Dożynki stały się świętem plonów całego kraju, do udziału w przygotowaniach Dożynek zaproszono wszystkie samorządy województw. Licząc na przybycie wielu gości z całego województwa łódzkiego i innych regionów kraju, organizatorzy będą starali się zadbać o liczne wydarzenia uświetniające obchody, a także o wygodę i bezpieczeństwo przybywających gości.


Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, pan Andrzej Hałasiewicz przedstawił skład, powołanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Komitetu Honorowego Dożynek. Do udziału w Komitecie Prezydent RP zaprosił:

  • pana Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • pana Dariusza Młotkiewicza, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP,
  • pana Witolda Stępnia, Marszałka Województwa Łódzkiego,
  • pana Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego i pana Jacka Protasa, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jako przewodniczących Konwentu Marszałów Województw RP,
  • pana Romana Jagielińskiego, jednego z pomysłodawców powrotu do tradycji organizacji Dożynek Prezydenckich w Spale,
  • pana Piotra Kagankiewicza, Starostę Tomaszowskiego,
  • pana Zenona Chojnackiego, Wójta Gminy Inowłódz,
  • pana Wiktora Szmulewicza, Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Dożynki Prezydenckie w Spale odbędą się 25 września br. Historia Dożynek sięga okresu międzywojennego. Po raz pierwszy patronat nad uroczystościami dożynkowymi w Spale objął prezydent Mościcki w 1927 roku.

 

Poleć znajomemu