przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 6 czerwca 2011

Prezydent wspiera europejskie aspiracje Turcji

Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce   |   Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Turcji z Małżonką z oficjalną wizytą w Polsce

- Polska niezmiennie wspiera aspiracje europejskie Turcji do członkostwa w UE - zapewnił prezydent Bronisław Komorowski po poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem tego kraju Abdullahem Gulem.

 

Bronisław Komorowski podkreślił na wspólnej z Abdullahem Gulem konferencji prasowej, że w ramach relacji polsko-tureckich nie ma żadnych konfliktowych, czy trudnych spraw. - One rozwijają się w sposób wzorcowy i chcielibyśmy bardzo ten proces kontynuować. Dobrą okazją będzie prezydencja w UE, przed którą się spotykamy - stwierdził Komorowski.

 

Jak zaznaczył, chciałby, aby Polska budowała z Turcją strategiczne partnerstwo. Przypomniał, że w 2014 będzie 600 rocznica stosunków dyplomatycznych między obu krajami. - Mało jest krajów w Europie, które mógłby poszczycić się tak długimi relacjami dyplomatycznymi - zauważył prezydent.

 

Poinformował, że wraz z Gulem obejmie patronatem tę rocznicę. Dodał, że powołana zostanie specjalna grupa, która będzie się zajmować przygotowaniami obchodów.

 

Po rozmowach plenarnych obu delegacji w obecności prezydentów Polski i Turcji  podpisana została umowa o współpracy naukowo-technicznej.

 

Wieczorem - na Zamku Królewskim - prezydent Komorowski wraz Małżonką wydadzą oficjalny obiad na cześć tureckiej pary prezydenckiej. (PAP)

 


 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.