Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 lipca 2011

Prezydent w 1. rocznicę wygranych wyborów: to był trudny rok

Prezydent w Sejmie

W poniedziałek - 4 lipca - minął rok od zwycięstwa Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Prezydent ocenia, że był to trudny rok, poprzedzony dramatyczną katastrofą smoleńską, ale też bardzo ciekawy, a kończy się polską prezydencją.

 

Prezydent, pytany w poniedziałek przez dziennikarzy w Sejmie o pierwszy rok od zwycięstwa, przyznał, że "najtrudniejszy" był start w okresie dramatu po katastrofie i konieczność podejmowania wszystkich bardzo istotnych decyzji z punktu widzenia stabilizacji państwa. - W moim przekonaniu to się udało - powiedział prezydent Komorowski.

 

- A reszta... rok trudny, ale też bardzo ciekawy. Ten "mój" rok kończy się właśnie prezydencją Polski w Unii Europejskiej i wydaje mi się, że tutaj można wskazać na element najważniejszy, tzn. przynajmniej z mojej strony, ale mam to uzgodnione z premierem, że będziemy starali się pokazać, że prezydencja Polski to dobry sposób na pokazanie dobrego stylu politycznego, nie konfliktu o krzesło czy o samolot, tylko współpracy w sprawach prezentowania polskiego punktu widzenia, polskich interesów, także w ramach prezydencji europejskiej - podkreślił Bronisław Komorowski.

 

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej zginął prezydent Lech Kaczyński. W konsekwencji - zgodnie z konstytucją - obowiązki głowy państwa przejął ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Pierwsza tura przedterminowych wyborów prezydenckich odbyła się 20 czerwca, a druga - 4 lipca. W II turze Komorowski uzyskując 53,01 proc. głosów, pokonał lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego (46,99 proc.).

(PAP)

 

Poleć znajomemu