Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 8 lipca 2011

Spotkanie prezydenta i He Guoqianga

Spotkanie prezydenta i He Guoqianga
Spotkanie prezydenta i He Guoqianga

W dniu 8 lipca 2011 r. Prezydent Bronisław Komorowski przyjął He Guoqianga, Członka Stałego Komitetu Biura Politycznego KPCh. Podczas rozmowy He Guoqiang przekazał Prezydentowi Komorowskiemu zaproszenie do złożenia wizyty oficjalnej w Chinach do końca 2011 r.

 

Prezydent Bronisław Komorowski planuje w tym roku wizytę w Chinach, aby zacieśnić bilateralne relacje - napisał w sobotę dziennik "China Daily", powołując się na agencję Xinhua.  Chiński dziennik przytacza słowa He Guoqianga:  - Ta wizyta pomoże rozwinąć chińsko-polskie relacje we wszystkich dziedzinach. Chiny przywiązują dużą wagę do relacji z Unią Europejską. Polska podczas prezydencji w UE może odegrać pozytywną rolę w promowaniu chińsko-unijnych stosunków.

 

He wyraził również nadzieję, że Polska odegra kluczową rolę w rozwiązywaniu obecnych problemów, m.in. w handlu między Chinami a UE - pisze dziennik. Bronisław Komorowski - według "China Daily" - podkreślił, że Polska zrobi wszystko, aby poprawić dwustronne kontakty w czasie trwania swojej prezydencji w UE.

 

Dziennik podkreśla, że Chiny i Polska przeważnie łączyły pozytywne stosunki, a nasz kraj był jednym z pierwszych, który nawiązał relacje z ChRL w 1949 roku.  - Wzajemne relacje osiągnęły kolejne apogeum w ostatnich latach, gdy rosnąca chińska gospodarka jest ważnym rynkiem dla Polski - pisze gazeta. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu