Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 12 lipca 2011

Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT

Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT
Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT
Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2010 rok. Oznacza to, że Rada funkcjonuje dalej w obecnym składzie. Zdaniem prezydenta, dalsza destabilizacja w mediach publicznych byłaby niebezpieczna przed zbliżającymi się wyborami.

 

- Wydaje się rzeczą niebezpieczną doprowadzanie do dalszej destabilizacji w mediach publicznych w okresie zbliżających się wyborów parlamentarnych. Jednym z zadań KRRiT jest monitorowanie sytuacji w mediach publicznych i interweniowanie w przypadku naruszenia zasad określonych ustawą. Brak KRRiT, ponowne uruchamianie procesu wyłaniania nowego składu, to jest okres bezkrólewia i braku kontroli – powiedział prezydent.


- Wydaje się, że byłaby to zachęta do różnego rodzaju harców polityczno-partyjnych w mediach publicznych, czego zdecydowanie chciałbym uniknąć, w związku z tym nie zamierzam kwestionować sprawozdania KRRiT – dodał Bronisław Komorowski.

 

 

Sejm i Senat odrzuciły ubiegłoroczne sprawozdanie Krajowej Rady. Prezydent nie podzielił opinii parlamentu w tej sprawie.
 

 Prezydent zaznaczył, że Krajowa Rada w obecnym składzie powinna mieć nadal swoją szansę funkcjonowania i wprowadzania pewnego uspokojenia w mediach publicznych. - Ma zresztą swoje osiągnięcia, poprawiła w ciągu tych czterech i pół miesiąca o 20 % ściągalność abonamentu – dodał.

 

KRRiT w obecnym składzie działa od sierpnia 2010 r. Powołani przez prezydenta: Jan Dworak, Krzysztof Luft; wybrani przez Sejm:  Sławomir Rogowski, Witold Graboś; wybrany przez Senat: Stefan Pastuszka.

 

Poleć znajomemu