Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 29 lipca 2011

Prezydent rozmawiał z premierem i marszałkiem Sejmu

 W piątek wieczorem przez ponad dwie godziny prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.

 

Szefowa Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała w piątek wieczorem, że było to jedno z regularnych spotkań prezydenta z marszałkiem Sejmu i szefem rządu. Według niej, spotkania te są zawsze poświęcone najważniejszym bieżącym sprawom krajowym i kwestiom międzynarodowym.


Wcześniej w piątek minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak powiedział, że po powrocie z oficjalnej wizyty na Kaukazie prezydent Bronisław Komorowski spotka się z premierem ws. zaprezentowanego w piątek raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera i dymisji szefa MON Bogdana Klicha. Zobacz także: Prezydent spotka się z szefem rządu


Joanna Trzaska-Wieczorek zaznaczyła, że prezydent "opowiadał się konsekwentnie za upublicznieniem raportu strony polskiej". - W opinii prezydenta, bardzo dobrze się stało, że jest on dostępny. Trzeba wierzyć, że wnioski z niego płynące będą służyły zapobieżeniu tak dramatycznym wypadkom w przyszłości - powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego.


Podkreśliła, że zdaniem prezydenta kwestie ustalania odpowiedzialności indywidualnej leżą w rękach prokuratury. (PAP)

Poleć znajomemu