Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 31 sierpnia 2011

Prezydent z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski

Aktywność, to jest to, czego Polsce potrzeba od szkoły podstawowej poczynając, aż po szczyty państwa polskiego – mówił prezydent Bronisław Komorowski w przededniu rozpoczęcia roku szkolnego.

W nagranym wystąpieniu prezydent podziękował uczniom i nauczycielom za poprzedni rok szkolny. - Jest za co dziękować, gdyż szkoła polska cieszy się w Europie opinią szkoły dobrej, która coraz lepiej uczy uczniów, ale także i coraz lepiej ich wychowuje, kształtuje ich charaktery, kształtuje ich postawę obywatelską. Za te osiągnięcia chcę wszystkim serdecznie podziękować – powiedział Bronisław Komorowski.

Wskazując na obowiązki polskiej szkoły prezydent mówił o potrzebie kształtowania postaw obywatelskich nowoczesnego polskiego patriotyzmu. – Powinien on łączyć to, co jest cechą młodości z tym, co jest potrzebą nowoczesnego państwa, a więc zdolność do pamiętania o przeszłości, ale też i cieszenia się, bycia dumnym z osiągnięć nas wszystkich, z osiągnięć Polski – tłumaczył prezydent.

Przypomniał też, że w czwartek będzie inaugurował rok szkolny wraz z uczniami i nauczycielami szkoły w Słotwinie, której nadawane będzie imię Orła Białego.
 

Poleć znajomemu