Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 września 2011

Prezydent: Odznaczenia podziękowaniem za bezinteresowną działalność

Odznaczenia dla założycieli i działaczy organizacji pozarządowych

Odznaczenia dla założycieli i działaczy organizacji pozarządowych

Odznaczenia państwowe są tylko dodatkiem do podziękowań od ludzi za bezinteresowną działalność - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski wręczając ordery założycielom i działaczom organizacji pozarządowych.

 

Prezydent wręczył  w czwartek w Pałacu Prezydenckim ordery za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

  Zobacz także: Ordery dla założycieli i działaczy organizacji pozarządowych

Bronisław Komorowski zaznaczył, że prezydent, ma ten niebywały przywilej i ogromną satysfakcję, bo może dziękować i nagradzać w imieniu całego społeczeństwa, całego państwa, wszystkich ludzi. - Odznaczenia to nie jest tylko i wyłącznie moje podziękowanie prezydenckie, to podziękowanie całej Polski adresowane do osób, które dają dobry przykład, że warto i można, że myślenie i działania na rzecz innych daje satysfakcję - powiedział prezydent.

 

- Gratulując wszystkim odznaczonym i dziękując za każdą formę aktywności obywatelskiej, którą państwo tworzycie chcę podziękować i pogratulować wszystkim organizacjom, stowarzyszeniom, środowiskom, które tworzą ten wielki ruch organizacji pozarządowych w Polsce, wielki front budowy społeczeństwa obywatelskiego - dodał Bronisław Komorowski.

 

- Proszę przyjąć moje gratulacje, jako przejaw obywatelskiego serca - podkreślił prezydent. Zaznaczył jednocześnie, że działacze organizacji pozarządowych często spotykają się z podziękowaniami zupełnie innej natury - jak uśmiech wdzięczności osób, które skorzystały z bezinteresownej pomocy.
  

Każdy z odznaczonych dostał gromkie brawa od zgromadzonych gości.

 

Poleć znajomemu