Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 26 września 2011

Prezydent: Powstanie KOR to początek dobrych, odważnych zmian

ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników   |   Prezydent wręczył ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników Prezydent wręczył ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników Prezydent wręczył ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników Prezydent wręczył ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników Prezydent wręczył ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że powstanie Komitetu Obrony Robotników to był początek dobrych odważnych zmian. - Chciałem podziękować Wam za mądrą odwagę - zwrócił się do odznaczonych działaczy opozycji demokratycznej.

 

W związku z 35. rocznicą powstania KOR-u prezydent wręczył w poniedziałek na uroczystości w ogrodach pałacu prezydenckiego ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników, wybitnym postaciom opozycji demokratycznej i orędownikom idei społeczeństwa obywatelskiego.

Zobacz także: Ordery dla współpracowników KOR Prezydent o rocznicy powstania KOR

Bronisław Komorowski przyznał, że wzruszył się wręczając odznaczenia. - To naprawdę niezwykły moment, kiedy można patrząc prosto w oczy będąc głęboko przekonanym dziękować w imieniu całej Polski. To szczególny moment, kiedy mam osobistą pewność, że te odznaczenia nie tylko powinny być wręczone, ale powinny świadczyć o wdzięczności całej Polski - powiedział.

 

- Znamy się w wielu wypadkach i myślę, że możemy sobie nawzajem pogratulować tego szczególnego momentu, jakim jest doczekanie chwili, kiedy za dobre czyny nie zamykają, a nagradzają – dodał.

 

- Dziś – dziękując, obchodzimy 35.rocznicę powołania KOR, obchodzimy początek dobrych zmian, odważnych zmian. Chciałem za tę odwagę, mądrą odwagę serdecznie wszystkim podziękować. Odważni potrafiliśmy być bardzo często. Być odważnym w sposób mądry, taki, który otwiera nowe perspektywy, a nie tylko ugruntowuje stare marzenia – to było wielkie zadanie naszego pokolenia, żeby znaleźć odpowiedź na to, jak osiągać cele, które wydawały się być tylko i wyłącznie cząstką naszych polskich marzeń - mówił prezydent.  I dziękował za mądrą, odważną zmianę.
 

Poleć znajomemu