Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 10 listopada 2011

Biało-czerwona iluminacja Pałacu Prezydenckiego

Biało-czerwona iluminacja na Pałacu Prezydenckim   |   Biało-czerwona iluminacja na Pałacu Prezydenckim Biało-czerwona iluminacja na Pałacu Prezydenckim Biało-czerwona iluminacja na Pałacu Prezydenckim

Zobacz także: Kotyliony na 11 listopada Prezydent wręczył najwyższe odznaczenia państwowe Ordery z okazji Święta Niepodległości Prezydent wręczył sztandar Batalionowi Reprezentacyjnemu WP Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Kwiaty od prezydenta przed pomnikiem Marszałka Z okazji Święta Niepodległości na fasadzie Pałacu Prezydenckiego została uruchomiona iluminacja w barwach narodowych.

 

Także w ubiegłym roku budynek  Pałacu Prezydenckiego był podświetlony w barwach narodowych. Wówczas na biało-czerwono rozbłysły także inne najważniejsze budynki w wielu polskich miastach.

 

Iluminacja Pałacu Prezydenckiego wpisuje się w obchody Święta Niepodległości. W czwartek Para Prezydencka wspólnie z uczniami i artystami, przygotowała biało-czerwone kotyliony – symbol dumy z polskich barw narodowych oraz radosnych obchodów Święta Niepodległości. Prezydent zachęcał, aby Polacy nosząc i przygotowując kotyliony dali wyraz temu, że patriotyzm, barwy narodowe mogą być źródłem radości i dumy.

 

Prezydent wręczył także najwyższe odznaczenia państwowe; złożył kwiaty przed pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego.

 

 

A w piątek przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie uroczysta odprawa wart.

 

 

Poleć znajomemu