Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 11 listopada 2011

Prezydent Litwy na obchodach Święta Niepodległości

Prezydent Litwy na obchodach Święta Niepodległości   |   Prezydent Litwy na obchodach Święta Niepodległości Prezydent Litwy na obchodach Święta Niepodległości

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczestniczenia Prezydentów Polski i Litwy w świętach narodowych obu Państw, 11 listopada br. Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Prezydent Dalia Grybauskaitė uczestniczyła w uroczystościach na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wygłosiła przemówienie, złożyła wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza i towarzyszyła Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu w złożeniu wieńca pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP z okazji Święta Niepodległości

 

Następnie w Pałacu Prezydenckim odbyły się rozmowy Prezydenta RP z Prezydent Litwy, w których omówiono kwestie bilateralne, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnej sytuacji mniejszości polskiej na Litwie – m.in. w zakresie oświaty. Poruszono także problematykę współpracy gospodarczej i energetycznej oraz zagadnienia regionalne i dotyczące Unii Europejskiej.
 

Poleć znajomemu