Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 17 listopada 2011

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami Kongresu Innowacyjnej Gospodarki

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami Kongresu Innowacyjnej Gospodarki   |   Spotkanie prezydenta z przedstawicielami Kongresu Innowacyjnej Gospodarki Spotkanie prezydenta z przedstawicielami Kongresu Innowacyjnej Gospodarki

W czwartek prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z reprezentantami Rady Programowej oraz Komitetu Organizacyjnego II Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. Organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Kongres odbył się w dniach 6-7 czerwca 2011 roku i stanowił forum wymiany poglądów przedstawicieli nauki, biznesu oraz drobnych przedsiębiorców na temat barier utrudniających rozwój gospodarki innowacyjnej i sposobów ich eliminowania.


W spotkaniu uczestniczyli Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Paweł Samecki, Dyrektor Departamentu Zagranicznego Narodowego Banku Polskiego, Łukasz Turski, Przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik oraz Maciej Witucki, Prezes Grupy Telekomunikacja Polska SA.

 

Zgodnie ze zobowiązaniem podjętym na Kongresie, goście przekazali na ręce prezydenta dokument zawierający wnioski, diagnozy i rekomendacje kongresowe.


Prezydent RP jako Patron i Honorowy Gość Kongresu z zainteresowaniem zapoznał się z opiniami wyrażonymi przez jego organizatorów i m.in. potwierdził, wyrażoną 8 listopada 2011 roku w wystąpieniu przed Sejmem VII kadencji, opinię, „że trwały rozwój gospodarczy, to kreatywność i innowacyjność, to zdolność do skutecznego konkurowania przez współdziałanie i współpracę”.
 

 

Poleć znajomemu