Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 grudnia 2011

Spotkanie prezydenta z szefem senackiej komisji obrony

Spotkanie prezydenta z szefem senackiej komisji obrony   |   Spotkanie prezydenta z szefem senackiej komisji obrony Spotkanie prezydenta z szefem senackiej komisji obrony Spotkanie prezydenta z szefem senackiej komisji obrony

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek po południu w Belwederze z przewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej Władysławem Ortylem.

 

W spotkaniu uczestniczył również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej.

 

Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie budżetu obronnego, problematyki potrzebnych reform systemu dowodzenia siłami zbrojnymi i szkolnictwa wojskowego, a także sprawy związane ze zbliżającym się szczytem NATO w Chicago oraz operacją w Afganistanie.

 

W ubiegłym tygodniu prezydent rozmawiał z przewodniczącymi sejmowych komisji Obrony Narodowej - Stefanem Niesiołowskim i Komisji Spraw Zagranicznych - Grzegorzem Schetyną.  Prezydent chciał poznać założenia i plan pracy obu komisji. Zobacz także: Spotkania z szefami sejmowych komisji

 

Zgodnie z Konstytucją,  Prezydent Rzeczypospolitej jest najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej; w czasie pokoju Prezydent RP sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej. Konstytucja przewiduje, że w zakresie polityki zagranicznej Prezydent RP współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem.

 

 

 

Poleć znajomemu