Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 grudnia 2011

Szlachetna Paczka od Pary Prezydenckiej

Prezydent Bronisław Komorowski razem z Małżonką przygotowali świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka   |   Prezydent Bronisław Komorowski razem z Małżonką przygotowali świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka Prezydent Bronisław Komorowski razem z Małżonką przygotowali świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka Prezydent Bronisław Komorowski razem z Małżonką przygotowali świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka

Prezydent Bronisław Komorowski razem z Małżonką przygotowali świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka. Zachęcali wszystkich do zaangażowania się w pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom.

 

- Serdecznie apeluję, aby zgodnie z dobrym obyczajem i tradycją umieć podzielić się z innymi - powiedział prezydent podczas wtorkowego spotkania z twórcami i wolontariuszami akcji Szlachetna Paczka.  Dodał, że w Polsce rośnie liczba osób, które stać na to, aby coś do takiej paczki włożyć.  - Chcielibyśmy, aby takich osób było jak najwięcej, chcielibyśmy bardzo, żeby to były osoby, które czują potrzebę dzielenia się z innymi - mówił Bronisław Komorowski.

 

- Bardzo byśmy chcieli - podkreślał prezydent - aby wkładając do tej paczki różne rzeczy, potrzebne produkty, także jak najwięcej było w niej miejsca na ciepłe myśli, na dobre życzenia adresowane do wszystkich osób w Polsce.  Prezydent dziękował wszystkim uczestniczącym w akcji wolontariuszom.

 

- Po raz drugi włączyliśmy się w tę fantastyczną formę pomocy osobom, rodzinom, którym jest trudniej - powiedziała Anna Komorowska. Zachęcała wszystkich, aby przyłączyli się do świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących. Akcja trwa do 9 grudnia, szczegóły na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.

 

Pierwsza Dama zaznaczyła, że akcja jest niezwykła, uczestniczą w niej ludzie dobrej woli, a efektem jest radość i szczęście osób obdarowanych, które czują, że w trudnej sytuacji nie są same.  Podkreślała, że poprzez wsparcie akcji można spełnić konkretne marzenia konkretnych rodzin.  - Apeluję, żeby żadna rodzina - która miała nadzieję na pomoc - bez tej pomocy przed świętami nie została - powiedziała Anna Komorowska. 

 

Prezydent RP wraz z Małżonką przygotowali własną paczkę dla jednej z rodzin uczestniczących w programie – podarunki od Pary Prezydenckiej trafią do Białej Podlaskiej.

 

Para Prezydencka już po raz kolejny aktywnie zaangażowała się we wsparcie kampanii Szlachetna Paczka.  W ubiegłym roku Paczki trafiły do 8000 rodzin, w tym roku mają szansę trafić do 12 tysięcy domów.

 

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Miesiąc przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na Święta.

 

Poleć znajomemu