Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 18 stycznia 2012

Prezydent o wniosku ws. zmiany szefa NPW

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski  "z przykrością" przyjął informację, że wniosek Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o zmianę szefa NPW został złożony przed posiedzeniem Krajowej Rady Prokuratury, podczas którego miała być omawiana kwestia załagodzenia niepotrzebnych napięć w prokuraturze - poinformowała dyrektor Biura Prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

 

W sprawie sytuacji panującej w prokuraturze Prezydent RP działał i działa na rzecz rozładowania wszelkich napięć i polubownego rozwiązania sporów. Dlatego też zwrócił się do Krajowej Rady Prokuratury o mediację w tej kwestii.

 

Prezydent ma nadzieję, że przekona prokuratorów do wspólnego znalezienia docelowych rozwiązań, zwłaszcza, że pojawiają się głosy dotyczące potrzeby rezygnacji obu prokuratorów - Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta i Naczelnego Prokuratora Wojskowego Krzysztofa Parulskiego. Zobacz także: Minister Rybicki na posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

 

Jeśli sytuacja się nie zmieni, a do Prezydenta wpłynie wniosek zawierający wszystkie wymagane prawem opinie, to Prezydent będzie się zastanawiał się jaką ostatecznie podjąć decyzję.

 

Poleć znajomemu