Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 19 stycznia 2012

Iluminacja na obchody Roku Janusza Korczaka

Iluminacja na Pałacu Prezydenckim w związku z obchodami Roku Janusza Korczaka   |   Iluminacja na Pałacu Prezydenckim w związku z obchodami Roku Janusza Korczaka Iluminacja na Pałacu Prezydenckim w związku z obchodami Roku Janusza Korczaka Iluminacja na Pałacu Prezydenckim w związku z obchodami Roku Janusza Korczaka

W czwartek na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja związana z obchodami Roku Janusza Korczaka.
Zobacz także: Inauguracja Roku Janusza Korczaka
W środę Pierwsza Dama wzięła udział w konferencji inaugurującej obchody Roku Janusza Korczaka. Anna Komorowska jest przewodniczącą Komitetu Honorowego Roku Janusza Korczaka.

W 2012 roku upływa 70 lat od tragicznej śmierci Janusza Korczaka w nazistowskim obozie zagłady w Treblince. Mija jednocześnie 100 lat od założenia Domu Sierot w Warszawie przy ulicy Krochmalnej (teraz jest to ulica Jaktorowska), unikalnej placówki wychowawczej dla dzieci żydowskich, w której Janusz Korczak budował i rozwijał idee pedagogiczne wykraczające poza standardy opieki wychowawczej tamtych lat.
 

Poleć znajomemu