Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 lutego 2012

Spotkanie poświęcone umowie ACTA

Spotkanie poświęcone umowie ACTA   |   Spotkanie poświęcone umowie ACTA Spotkanie poświęcone umowie ACTA Spotkanie poświęcone umowie ACTA Spotkanie poświęcone umowie ACTA

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek z ministrami:  sprawiedliwości, administracji i cyfryzacji, kultury oraz Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Rozmowa, w której wzięli też udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta  dotyczyła umowy ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

 

W spotkaniu uczestniczyli Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni oraz Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz, a także ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Sławomir Rybicki, Krzysztof Łaszkiewicz i Maciej Klimczak.

Zobacz także: List prezydenta do RPO ws. umowy ACTA

 

- Prezydent był zainteresowany uzyskaniem klarownej i jasnej odpowiedzi na ile umowa handlowa ACTA może stanowić zagrożenie dla wolności obywatelskich - powiedziała dziennikarzom po spotkaniu Dyrektor Biura  Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Dodała, że ta umowa wzbudziła szereg obaw wśród wielu środowisk,  także środowisk internautów. - Prezydent oczekuje jasnych, klarownych odpowiedzi w tym zakresie, odpowiedzi na list, który wystosował do prof. Lipowicz, a także na pytania, jakie padły podczas spotkania - zaznaczyła.

 

- Prezydent z satysfakcją przyjął także deklarację, że proces ratyfikacji nie będzie uruchomiony zanim nie zostaną rozwiane wszystkie wątpliwości - powiedziała Dyrektor Biura Prasowego.  Dodała także, że Bronisław Komorowski jest zainteresowany tym, na ile regulacje zawarte w umowie ACTA będą miały wpływ na stan prawny obowiązujący w Polsce w tym zakresie. - Prezydent stoi także na stanowisku, że należy z całą stanowczością i w jasny sposób oddzielić odpowiedzialność internautów, odpowiedzialność użytkowników internetu od odpowiedzialności firm, podmiotów, które zajmują się udostępnianiem w sieci poszczególnych materiałów - powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek.

 

Poleć znajomemu