Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 marca 2012

Spotkanie z ambasadorem RP na Białorusi

Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ambasadorem RP na Białorusi   |   Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ambasadorem RP na Białorusi Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ambasadorem RP na Białorusi Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ambasadorem RP na Białorusi Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ambasadorem RP na Białorusi

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyjął w czwartek ambasadora RP na Białorusi Leszka Szerepkę. Rozmowa trwała ok. 45 min. i odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W spotkaniu uczestniczył również Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski.

 

Minister Sokołowski powiedział na briefingu prasowym po spotkaniu, że prezydent wysłuchał oceny sytuacji stosunków polsko-białoruskich oraz białorusko-unijnych przedstawionej przez ambasadora Szerepkę. Dodał, że prezydent wyraził nadzieję na utrzymanie solidarności w ramach Unii Europejskiej.

 

- Nie zostałem wydalony z Białorusi. To trzeba powiedzieć wyraźnie. Zostałem poproszony o udanie się do Polski na konsultacje. To jest zupełnie inny poziom stosunków dyplomatycznych - powiedział Leszek Szerepka dziennikarzom po spotkaniu z prezydentem Komorowskim. Ambasador wyraził nadzieję, że te konsultacje nie będą trwały zbyt długo i wróci na Białoruś wraz z innymi ambasadorami UE.

 

Zobacz także: Stanowisko w sprawie decyzji władz białoruskich

 

Ambasador Szerepka wrócił w środę do Polski po tym, jak władze Białorusi zwróciły się do ambasadorów UE i Polski w Mińsku do opuszczenia tego kraju. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu