Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 marca 2012

Spotkanie Prezydenta RP z Premierem Ukrainy

Prezydent RP spotkał się z Premierem Ukrainy Mykołą Azarowem   |   Prezydent RP spotkał się z Premierem Ukrainy Mykołą Azarowem Prezydent RP spotkał się z Premierem Ukrainy Mykołą Azarowem Prezydent RP spotkał się z Premierem Ukrainy Mykołą Azarowem Prezydent RP spotkał się z Premierem Ukrainy Mykołą Azarowem Prezydent RP spotkał się z Premierem Ukrainy Mykołą Azarowem

Planowane na 30 marca parafowanie umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UE oraz stan przygotowań do Euro 2012 były głównymi tematami środowego spotkania prezydenta Bronisława Komorowskiego z ukraińskim premierem Mykołą Azarowem.

 

W rozmowach delegacjii polskiej z delegacją ukraińską z ramienia Kancelarii Prezydenta RP uczestniczył m.in. minister Jaromir Sokołowski oraz prezydencki doradca prof. Jerzy Osiatyński.

 

Minister Sokołowski poinformował, że tematem rozmowy były stosunki dwustronne i relacje Ukraina-UE. Omówiono również stan przygotowań do Euro 2012.


- Wyrażając satysfakcję z zapowiadanego na 30 marca parafowania umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UE, prezydent z niepokojem odnotował niekorzystne tendencje w europejskich ocenach w związku z sytuacją wewnętrzną na Ukrainie, co oddala perspektywę podpisania i wejścia w życie tej umowy - relacjonował Podsekretarz Stanu w KPRP.


Jak powiedział, "prezydent wyraził nadzieję na postęp w realizacji programu dochodzenia do unijnego reżimu bezwizowego dla obywateli Ukrainy".


- Bronisław Komorowski - zaznaczył minister Jaromir Sokołowski - podkreślił znaczenie współpracy gospodarczej i inwestycyjnej oraz wzajemne zainteresowanie podmiotów gospodarczych jej rozszerzeniem.
Polski prezydent - jak dodał minister - przekazał też ukraińskiemu premierowi listę problemów polskiego biznesu na Ukrainie. - Omówiono również sprawy związane z wymianą młodzieży – dodał minister Sokołowski. (PAP, inf. własna)
 

Poleć znajomemu