Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 23 marca 2012

26-27 marca wizyta prezydenta Niemiec w Polsce

Pałac Prezydencki

Pałac Prezydencki

Prezydent Niemiec Joachim Gauck będzie przebywał z roboczą wizytą w Polsce w dniach 26-27 marca. Będzie to pierwsza wizyta zagraniczna nowego prezydenta Niemiec.

 

Prezydencki minister Jaromir Sokołowski podkreślił w czwartkowej rozmowie z PAP, że to symboliczny gest, iż prezydent Niemiec tuż po zaprzysiężeniu udaje się z wizytą do Warszawy. - Podczas rozmowy telefonicznej, w trakcie której prezydent Komorowski pogratulował prezydentowi Gauckowi wyboru, zaprosił go też do Warszawy i zaproszenie zostało przyjęte - powiedział Jaromir Sokołowski.

 

Zobacz także: Rozmowa prezydentów Polski i Niemiec

 

Jak zaznaczył prezydencki minister, podczas wizyty poza tematami dotyczącymi stosunków dwustronnych podejmowane będą także kwestie europejskie, w tym dotyczące procesu integracji.

 

Jaromir Sokołowski podkreślił, że prezydent Gauck znany jest ze swojego przywiązania do wolności, a dla prezydenta Komorowskiego walka o wolność była jednym z wiodących motywów jego działalności politycznej. Będą więc mogli mówić o polskim i niemieckim przywiązaniu do wolności, o swoistej wspólnocie losu i wspólnocie wartości - powiedział prezydencki minister. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu