Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 29 marca 2012

Prezydent: Będę zadowolony z porozumienia

Zdjęcie: wypowiedź prezydenta w Sejmie dla dziennikarzy po wysłuchaniu informacji szefa MSZ

Wypowiedź prezydenta w Sejmie dla dziennikarzy po wysłuchaniu informacji szefa MSZ

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że będzie zadowolony z porozumienia koalicji PO-PSL dotyczącego zmian w systemie emerytalnym. Dodał, że starał się pomagać w znalezieniu rozwiązań ułatwiających zawarcie kompromisu.


- Należy poczekać, aż zostanie ogłoszony ostateczny kształt porozumienia. Mogę powiedzieć, że starałem się pomagać w znalezieniu rozwiązań, które by ułatwiały zawarcie kompromisu i podtrzymania woli wspólnego działania zarówno w koalicji, jak i szerzej poza koalicją – powiedział prezydent w czwartek dziennikarzom w Sejmie.


Zdaniem Bronisława Komorowskiego, porozumienie pozwoli na takie ukształtowanie reformy emerytalnej, że będzie mogła ona liczyć na poparcie liczącej się części sceny politycznej w Polsce, a warunkiem jest poparcie całej koalicji, ale też, że będzie mogła przede wszystkim liczyć na większą akceptację, zrozumienie w opinii publicznej. - To jest przecież ostateczny sędzia, którego trzeba przekonać – podkreślił.


Prezydent wyraził nadzieję, że zawarcie kompromisu i porozumienia umocni koalicję na tyle, iż będzie ona w stanie pozyskiwać poparcie innych środowisk, ale też będzie potrafiła skutecznie tłumaczyć, wyjaśniać i inspirować polską opinię publiczną, pokazując różne aspekty związane z reformą systemu emerytalnego –m.in. te, które wiążą się z perspektywa lepszych emerytur w przyszłości.

 

Zdaniem Bronisława Komorowskiego postulowanie referendum przed debatą i przed wspólną pracą nad ostatecznym kształtem reformy jest aktem politycznej demonstracji. Zaznaczył, że liczę na dyskusję, debatę z opinią publiczną.
 

Poleć znajomemu