Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Prezydent zabiega o muzeum zbrodni komunistycznej

Zdjęcie prezydenta Bronisława Komorowskiego, siedzącego za stołem podczas obrad Forum Debaty Publicznej

Prezydent Bronisław Komorowski na Forum Debaty Publicznej

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że będzie zabiegał o to, aby w Polsce powstało muzeum zbrodni komunistycznej.

 

- Będę zabiegał o to, żeby w najlepszym do tego miejscu, bo nasyconym autentyczną historią, autentycznym bólem, autentycznym przeżyciem, miejscu, jakim jest areszt śledczy na ulicy Rakowieckiej, powstało muzeum zbrodni komunistycznej w Polsce - dodał. Bronisław Komorowski ocenił, że należy korzystać z doświadczeń Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Prezydent powiedział o tej idei podczas poniedziałkowego Forum Debaty Publicznej poświęconego nowemu programowi nauczania historii w szkołach. Dodał też, że wysłał w tej sprawie pismo do premiera.

 

Podkreślił, że trzeba zrobić coś na rzecz historii najnowszej, budowanej także poprzez przeżywanie. Zwrócił uwagę, że Polska jest jednym z niewielu krajów naszego regionu Europy, gdzie nie ma żadnego muzeum totalitarnej zbrodni komunistycznej.

 

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata ekspercka „Historia w szkole i w życiu" zorganizowana w ramach Forum Debaty Publicznej "Twórczość, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze bogactwem Polski".

Zobacz także: "Wiedza historyczna buduje ciągłość narodu"

Poleć znajomemu