Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 kwietnia 2012

Prezydent o koalicyjnym projekcie reformy emerytalnej

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w piątek, że nie widzi powodu, by w sprawie reformy emerytalnej cokolwiek opóźniać. Wyraził też satysfakcję, że niełatwa praca na rzecz wspólnego, koalicyjnego projektu tej reformy dobiegła końca na poziomie rządu.


- Jaka będzie moja ostateczna decyzja, będę mówił po tym, jak zapoznam się z finalnym produktem trudnej pracy rządowej i parlamentarnej - zastrzegł w rozmowie dziennikarzami w Porto w Portugalii, gdzie przebywa z oficjalną wizytą.


Prezydent był pytany, czy jego zdaniem jeszcze w maju projekt reformy emerytalnej trafi na jego biurko, o czym wspominał premier Donald Tusk. - Jeśli premier ma podstawy sądzić, że przez parlament to (projekt reformy emerytalnej) przejdzie, to ja nie widzę powodu, bym dzisiaj mówił o tym, że będę chciał cokolwiek opóźniać. Wręcz odwrotnie. Uważam, że dobrze jest wykonywać pracę szybko, ale ważne jest, by wykonywać ją jak najlepiej – odpowiedział Bronisław Komorowski.


Prezydent wyraził satysfakcję, że "niełatwa praca na rzecz wspólnego, koalicyjnego projektu dobiega końca na poziomie Rady Ministrów". Ma też nadzieję, że "w tej pracy także przydatne były wysiłki Kancelarii Prezydenta RP, zmierzające do ułatwienia zawarcia kompromisu, z korzyścią nie tylko dla rządu, ale przede wszystkim środowisk obecnych i przyszłych emerytów".


- Jestem przekonany, że czeka nas po tym ważnym etapie dalsze działanie na rzecz budowania całościowego systemu zmian w szeroko pojętej polityce społecznej tak, aby reforma systemu emerytalnego mogła być akceptowana w jak najszerszym układzie społecznym, a nie tylko politycznym - powiedział prezydent.


Jak podkreślił, zabiegał o to, "by koalicja i parlament wykorzystali jak najlepiej trzy lata bez wyborów". - To znaczy podejmując także najtrudniejsze działania, projekty konieczne z punktu widzenia przyszłości Polski, a do takich projektów niewątpliwie należy reforma systemu emerytalnego – dodał Bronisław Komorowski. (PAP)
 

Poleć znajomemu