Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 maja 2012

Obchody Dnia Flagi

Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego - widok z drzwi Pałacu na dziedziniec   |   Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Uroczystości z okazji Dnia Flagi na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

- Uczyńmy wszystko, aby Dzień Flagi był dniem jednoczącym Polaków - apelował prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

 

Na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz wręczenie flag przedstawicielom szkół, organizacji polonijnych, harcerskich, wojska i olimpijczyków.

 

- Wszyscy potrzebujemy symboli, które nas łączą i jednoczą, potrzebujemy ich w codziennym życiu, potrzebujemy także od święta - powiedział prezydent. Dziękował wszystkim, którzy podjęli wysiłek na rzecz zbudowania polskiego obyczaju związanego ze świętem Flagi. - Decyzja parlamentu sprzed lat wymaga wspólnej troski i wspólnego działania - podkreślił Bronisław Komorowski, dziękując przedstawicielom Kościoła, wojska, młodzieży, organizacji harcerskich, młodzieżowych, sportowcom za udział w uroczystości.

  Zobacz także: Godło na strojach reprezentacji obowiązkowe Wystawa „ Biało-czerwona na białym”

- Proszę, abyśmy wspólnym wysiłkiem dbali, aby flaga polska nie tylko od święta była otoczona czcią, szacunkiem oraz miłością wspólną, bo na tym polega wielkość symboli narodowych, że one łączą, skupiają naród wokół siebie - zaznaczył prezydent. Jak dodał, gdy patrzymy na flagę polską, gdy pnie się w górę, kiedy jest wznoszona wysoko, tak aby wszyscy ja widzieli,  myślimy o tym, że inni też na nią patrzą i czerpią podobne wzruszenia.

 

 

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przygotowało specjalną publikację "Duma i szacunek - Zasady oraz dobre praktyki godnego postępowania wobec polskich symboli państwowych". Broszura powstała we współpracy z Departamentem Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz: http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3813/Dzien_Flagi_Rzeczypospolitej_Polskiej.html

 

Poleć znajomemu