Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 3 maja 2012

Msza św. w intencji Ojczyzny

Msza św. w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela - na zdjęciu Para Prezydencka i księża   |   Msza św. w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela Msza św. w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela Msza św. w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela Msza św. w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela

Mszą św. w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela rozpoczęły się w czwartek obchody rocznicowe Święta Konstytucji 3 Maja. Uczestniczył w niej prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką.

 

Mszy przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz; homilię wygłosił biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

 

Oprócz Pary Prezydenckiej we mszy uczestniczyli m.in. szef MON Tomasz Siemoniak, szef BBN Stanisław Koziej oraz liczni generałowie, w tym szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch oraz dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, kombatanci, żołnierze AK, harcerze i mieszkańcy stolicy.

 

Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku. (PAP)

 

Poleć znajomemu