przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 8 maja 2012

Rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy

Prezydent rozmawia przez telefon

Prezydent Bronisław Komorowski

W rozmowie telefonicznej w dniu dzisiejszym Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz poinformował Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o przełożeniu na późniejszy termin zaplanowanego na 11 – 12 maja XVIII Spotkania Prezydentów Państw Europy Środkowej w Jałcie.


W rozmowie Prezydent RP Bronisław Komorowski zaapelował do Prezydenta Janukowycza o znalezienie rozwiązań umożliwiających postęp w sprawie Julii Tymoszenko.

 

Prezydent Bronisław Komorowski wystąpi w środę z apelem o wprowadzenie takich zmian w prawodawstwie ukraińskim, by nie było możliwe sądzenie za działalność polityczną w oparciu o przepisy karne. Dyrektor Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała PAP, że prezydent Komorowski miał zamiar wystąpić z tym apelem podczas szczytu państw Europy Środkowej, który miał odbyć się w dniach 11-12 maja Jałcie.

 

Zobacz także: Prezydent o przyszłotygodniowym szczycie w Jałcie

 

- Na szczycie (Grupy Wyszehradzkiej-PAP) w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji prezydent Komorowski zapowiedział, że podczas szczytu w Jałcie ma zamiar wystąpić z apelem o wprowadzenie takich zmian w prawodawstwie ukraińskim, aby nie sądzić za działalność polityczną w oparciu o przepisy karne. I w związku z tym (odłożeniem szczytu w Jałcie-PAP) wystąpi z tym apelem w środę - zapowiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek. (inf. własna, PAP)

Zobacz także: Prof. Kuźniar: słuszna decyzja o przełożeniu spotkania w Jałcie

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.