Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 10 maja 2012

Polsko-norweski koncert i przyjęcie w Teatrze Wielkim

  |   Koncert i przyjęcie w Teatrze Wielkim Koncert i przyjęcie w Teatrze Wielkim Koncert i przyjęcie w Teatrze Wielkim Koncert i przyjęcie w Teatrze Wielkim Koncert i przyjęcie w Teatrze Wielkim

Pieczony comber z renifera, mus z pieczonego łososia i opiekana żabnica - to niektóre z dań, które podano w czwartek na przyjęciu w Teatrze Wielkim w Warszawie. Goszcząca w Polsce norweska para królewska podjęła tam wieczorem polską parę prezydencką.

Po przybyciu do Teatru Wielkiego król Harald V i królowa Sonja oraz prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną w towarzystwie zaproszonych gości wysłuchali koncertu polskich i norweskich muzyków.

Zaprezentowano utwory powstałe w wyniku współpracy artystów z Polski i Norwegii w ramach "Operacji Opera", czyli międzynarodowego projektu artystycznego.

Po koncercie zebrani przenieśli się do foyer, gdzie mieli okazję skosztować norweskiej kuchni, m.in. sałatki z kraba królewskiego, marynowanego pstrąga, pieczonego dorsza z truflami, norweskiej zupy rybnej, czy delikatnie pieczonego norweskiego łososia.

Jak mówił przed rozpoczęciem koncertu ambasador Norwegii w Polsce Enok Nygaard, potrawy zostały przygotowane przez polskich i norweskich kucharzy.

Zaznaczył, że zarówno muzyka, jak i kuchnia to ważne części kultury. A ta dziedzina - mówił ambasador - to ważny element polsko-norweskich relacji. Dodał, że podczas wizyty króla Haralda w Polsce wielokrotnie podkreślano, że stosunki między naszymi krajami są dobre.

Wieczorne przyjęcie w Teatrze Wielkim to ostatni warszawski punkt oficjalnej wizyty norweskiej pary królewskiej w Polsce. Piątek Harald V i królowa Sonja spędzą w Krakowie. (PAP)

Poleć znajomemu