Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 15 maja 2012

Konkurs o Nagrodę Pary Prezydenckiej

  |   Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej Inauguracja konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej

Prezydent Bronisław Komorowski z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin odznaczył rodziny wielodzietne i zastępcze. Ogłoszony został też konkurs „Dobry Klimat dla Rodziny” o Nagrodę Pary Prezydenckiej, którego celem jest wyróżnienie działań samorządów wspomagających rodzinę.


- Cieszę się, że w sposób szczególny mogę podziękować rodzinom, które dźwigają ogromny ciężar, czasem muszą pokonywać ogromne trudności – za sukces wychowawczy, za osiągnięcia mierzone inaczej niż w innych przypadkach – mówił prezydent podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.
 

- Państwo wiedzą, ile trzeba było włożyć wysiłku, serca, pomysłowości, umiejętności, ile trzeba było wyrzeczeń, czasami heroizmów, ile ciężarów trzeba było brać na własne plecy, aby rodzina mogła powiedzieć z pełnym przekonaniem: daliśmy dobrych obywateli Polsce – zwrócił się do odznaczonych. Zobacz także: Odznaczenia z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin
 

Bronisław Komorowski dziękował za trud, za osiągnięcia wszystkim rodzinom, a szczególnie tym, którzy dźwigali odpowiedzialność za powołanie do życia i wychowanie licznej gromady dzieci, także tym, którzy potrafili swoją umiejętnością, odwagą, marzeniami rodzicielskimi obdarzyć także dzieci w ramach rodzin zastępczych.
 

Pierwsza Dama podkreśliła, że rodziny trzeba wspierać nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok i dlatego został ogłoszony konkurs "Dobry Klimat dla Rodziny" o Nagrodę Pary Prezydenckiej.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego Anna Komorowska powiedziała, że w poniedziałek brała udział w otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie na Suwalszczyźnie, które powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską „Małe Przedszkole – Wielka Sprawa”. - Takich inicjatyw w Polsce jest dużo, chcielibyśmy je nagłośnić i uhonorować, bo warto popierać te wszystkie inicjatywy, które wspierają rodzinę - zaznaczyła.

 

Również prezydent podkreślał, że "Dobry Klimat dla Rodziny" zależy od nas wszystkich, zależy także od zdolności do pokazania tej rodziny, bez której trudno jest żyć.  - Razem stworzymy dobry klimat dla polskiej rodziny - zakończył prezydent.

 

Na uroczystości w Pałacu Prezydenckim wystąpił zespół Dzieci z Brodą.

 

Szczegóły konkursu: http://www.prezydent.pl/dla-rodziny

Poleć znajomemu