Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 30 maja 2012

Spotkanie prezydenta z delegacją OPZZ

  |   Spotkanie prezydenta z przedstawicielami OPZZ Spotkanie prezydenta z przedstawicielami OPZZ Spotkanie prezydenta z przedstawicielami OPZZ Briefing prasowy Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Ireny Wóycickiej Briefing prasowy Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Ireny Wóycickiej

Analiza konstytucyjności ustawy podnoszącej wiek emerytalny dobiega końca i w najbliższym czasie prezydent podejmie decyzję w tej sprawie  - zapowiedziała minister Irena Wóycicka na briefingu po spotkaniu prezydenta Bronisława Komorowskiego z delegacją OPZZ.

  

W środę prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z przewodniczącym Janem Guzem i przedstawicielami OPZZ. W spotkaniu uczestniczyli także ministrowie Irena Wóycicka, Krzysztof H. Łaszkiewicz i Sławomir Rybicki. Spotkanie odbyło się na prośbę przewodniczącego OPZZ.

 

- Prezydent zawiadomił OPZZ, że analizy dotyczące konstytucyjności ustawy już dobiegają do finału i w najbliższym czasie można oczekiwać decyzji prezydenta odnośnie tej ustawy - powiedziała Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka. Dodała, że prezydent wysłuchał argumentów przedstawicieli OPZZ, którzy zwracali uwagę na brak dobrej komunikacji, zbyt krótki czas konsultacji.

 

Zobacz także: Prezydent: Przeanalizuję wszystkie "za" i "przeciw"

 

Jak powiedziała minister Wóycicka, prezydent zwraca uwagę, że w ostatecznej wersji ustawy znalazły się rozwiązania, które dają prawo wyboru ubezpieczonym: mniejsza emerytura - wcześniej; wyższa - później. Minister oceniła też, że pewną konfuzją jest fakt ogłoszenie przez OPZZ na czwartek demonstracji. 

 

- Prezydent oczekuje, że siądziemy razem do stołu ze związkowcami i będziemy dyskutować o tym, co można zrobić, żeby poprawić kondycję pracy w Polsce, przede wszystkim, żeby starsi ludzie czuli się w pracy bezpiecznie i mogli dłużej pracować. Jest cały obszar zagadnień, które są dla związków zawodowych ważne, istotne i prezydent jest otwarty na debatę i dyskusję na ten temat - zapewniła Irena Wóycicka. Przypomniała też, że w Kancelarii Prezydenta odbyło się już szereg debat dotyczących systemu emerytalnego, pracy w starszym wieku.

 

W ubiegłym tygodniu prezydent spotkał się z delegacją NSZZ "Solidarność" z przewodniczącym Piotrem Dudą. Tematem spotkania była decyzja w sprawie nowelizacji ustawy o emeryturach.

Zobacz także: Prezydent w programie "Tomasz Lis na żywo"


 

Poleć znajomemu