Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 1 czerwca 2012

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami partii

  |   Spotkanie prezydenta z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w piątek rano w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych. Prezydent powiedział na początku rozmów, że trzeba myśleć o przyszłości już po uruchomieniu reformy systemu emerytalnego.


PO na spotkaniu u prezydenta reprezentował szef klubu Platformy Rafał Grupiński; PiS - posłanka Józefa Hrynkiewicz; Ruch Palikota - szef klubu Janusz Palikot; PSL - szef klubu Jan Bury; SLD - szef tej partii Leszek Miller; SP - szef klubu Arkadiusz Mularczyk.

 

W rozmowach wzięli też udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Irena Wóycicka, Olgierd Dziekoński, Krzysztof H. Łaszkiewicz i Sławomir Rybicki.

 

Na początku spotkania prezydent podkreślał, że należy myśleć już o przyszłości, która będzie po uruchomieniu reformy systemu emerytalnego. Zaznaczył, że reforma systemu emerytalnego przeprowadzana jest w reakcji na zachodzące procesy demograficzne.  Ocenił też, że ustawa wydłużająca wiek emerytalny niewątpliwie pod paroma względami jest z punktu widzenia opinii publicznej lepsza, łatwiejsza do zaakceptowania niż pierwotna wersja.

 

- Proszę o przyjęcie mojej sugestii, mojego oczekiwania, mojego apelu, mojej propozycji, żeby już myśleć o przyszłości, która będzie po uruchomienia mechanizmu reformy systemu emerytalnego i podjąć próbę wyznaczenia zarówno obszarów współpracy, jak i głównych kierunków. Może to ułatwić debatę, to może się odbywać także poprzez debatę zorganizowaną tutaj, w Kancelarii Prezydenta, jak również gdzie indziej, ale to mogą być również rozmowy i ewentualne inicjatywy, które by wychodziły z różnych pozycji, ale dążyły do podobnych rozwiązań  - powiedział prezydent.

 

Bronisław Komorowski przypomniał, że spotykał się z przedstawicielami związków zawodowych, którzy przedstawiali mu własne propozycje zmian. - Trzeba dokonać przeglądu różnych propozycji i wybrać to, co jest możliwe do zaakceptowania dla wszystkich – mówił.

 

 
Zobacz także: Spotkanie prezydenta z delegacją OPZZ Prezydent: Przeanalizuję wszystkie "za" i "przeciw" Do najważniejszych zadań prezydent zaliczył kwestię ogólnonarodowej strategii w polityce prorodzinnej. Zachęcał do współpracy w tym obszarze i zapewniał, że jest otwarty na propozycje.
 

Ponadto, zdaniem prezydenta, trzeba zlikwidować jedną z głównych obaw Polaków: czy dłużej pracujący mają szansę na prace. Jak dodał, problemem jest też praca tymczasowa, która obecnie zamienia się w długotrwały okres zatrudnienia. - Dostrzegam ten problem, jestem otwarty na dyskusje – zapewnił.

 

Poleć znajomemu