Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 czerwca 2012

Prezydent odznaczył funkcjonariuszy BOR

  |   Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski Uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom BOR i mianowania na pierwszy stopień oficerski

Z okazji święta Biura Ochrony Rządu prezydent Bronisław Komorowski dziękował funkcjonariuszom za to, że zazwyczaj w cieniu służą Polsce, dbając o bezpieczeństwo najwyższych władz. Najbardziej zasłużonym wręczył odznaczenia. Szef BOR meldował gotowość do Euro 2012.

 

W czasie wtorkowej uroczystości na dziedzińcu Belwederu 50 osób zostało też mianowanych na pierwszy stopień oficerski; wśród nich jest osiem kobiet.

 

- Cieszę się, że możemy razem, kolejny już raz, spotkać się, aby w sposób szczególny uczcić Biuro Ochrony Rządu i funkcjonariuszy, i powiedzieć parę ciepłych słów pod adresem tych, którzy na ogół starają się być mało widoczni, starają się być gdzieś w cieniu, aby służyć Polsce, zwiększając bezpieczeństwo najwyższych organów władzy państwowej, a także ważnych dla bezpieczeństwa Polski instytucji - powiedział Bronisław Komorowski.

 

Prezydent wręczył Medale za Długoletnią Służbę oraz Gwiazdy Iraku. 

 

Prezydent gratulował też wszystkim, którzy otrzymali pierwsze szlify oficerskie; życzył im dobrej i ciekawej służby.

 

Szef BOR gen. Marian Janicki podziękował za to, że po raz kolejny doroczne święto BOR może się odbywać w prezydenckiej siedzibie. Podkreślił, że działania, które BOR podejmowało w ostatnim roku, m.in. podczas polskiej prezydencji, są w kraju i za granicą wysoko oceniane - jak zaznaczył - nie tylko z powodów kurtuazyjnych.

 

Generał zameldował też prezydentowi, że Biuro jest przygotowane do pracy podczas rozpoczynającego się w piątek Euro 2012. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu