Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 6 czerwca 2012

Spotkanie z ekspertami i politykami o Ukrainie

  |   Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone problematyce Ukrainy Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone problematyce Ukrainy Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone problematyce Ukrainy Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone problematyce Ukrainy Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone problematyce Ukrainy

Sprawom Ukrainy było poświęcone środowe spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z ekspertami i politykami. Odbyło się ono dwa dni przed inauguracją Euro 2012 i spotkaniem prezydentów Polski i Ukrainy, do którego dojdzie w piątek w Warszawie.

 

Prezydencki minister Jaromir Sokołowski powiedział PAP po zakończeniu rozmów, że było to pierwsze z cyklu spotkań. Kolejne dotyczyć będą Białorusi i Litwy.

 

- To pierwsze spotkanie, które rozpocznie cykl spotkań w podobnym formacie; wolą prezydenta jest przeprowadzenie podobnych seminaryjnych dyskusji na temat problematyki białoruskiej i litewskiej  - poinformował minister Sokołowski.

 

Jak zaznaczył, w środowym spotkaniu brali udział eksperci, przedstawiciel MSZ oraz politycy "w sposób szczególny zainteresowani problematyką ukraińską".

W trwającej blisko trzy godziny dyskusji brało udział ok. 20 osób. 

 

Jeszcze w trakcie spotkania szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek podkreślała, że temat Ukrainy jest ważny dla Polski. Jak mówiła, prezydent jest bardzo zaangażowany w kwestię zbliżania Ukrainy do świata wartości zachodnich.

 

Szefowa prezydenckiego biura prasowego powiedziała też, że sprawa Julii Tymoszenko to jeden z bardzo istotnych tematów w relacjach między UE a Ukrainą.

 

Przypomniała, że prezydenci Polski i Ukrainy Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz spotkają się w piątek. Rozmowę zaplanowano na godz. 15.30.

 

Później Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz będą razem oglądać mecz inauguracyjny Euro 2012 Polska-Grecja. Prezydenci spotkają się też podczas finału piłkarskich mistrzostw w Kijowie 1 lipca. (PAP)

Poleć znajomemu