Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 19 czerwca 2012

Gala AgroLigi 2011

Gala AgroLigi 2011 z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego   |   Gala AgroLigi 2011 z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Odznaczenie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Eberharda Makosza Gala AgroLigi 2011 z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala AgroLigi 2011 z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala AgroLigi 2011 z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala AgroLigi 2011 z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala AgroLigi 2011 z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił podczas wtorkowej Gali AgroLigi 2011, że chcąc sprostać konkurencji trzeba się starać, aby polskie rolnictwo, przetwórstwo było coraz lepsze i lepsze od innych. Zaznaczył, że laureaci Konkursu AgroLiga 2011 są dobrym przykładem dla innych.

 

Prezydent w uznaniu wybitnych zasług w pracy naukowo-badawczej na rzecz rozwoju sadownictwa odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prof. Eberharda Makosza.

 

Gratulując odznaczenia Bronisław Komorowski powiedział, że za tym wyróżnieniem kryją się realne osiągnięcia, realne sukcesy całego środowiska sadowników polskich, środowiska naukowego pracującego na rzecz polskiego sukcesu w tym obszarze. - To jest dobry punkt wyjścia, żeby mówiąc „dziękuję” podkreślić jednocześnie to, że Polska jest absolutną potęgą, jeśli chodzi o produkcję jabłek – ocenił prezydent.

 

Jak dodał, to jest miarą sukcesu, ale też miarą tego, co można osiągnąć w warunkach polskiego rolnictwa i przetwórstwa żywności. - Aby sprostać konkurencji, musimy starać się wszyscy, aby polskie rolnictwo, przetwórstwo było coraz lepsze, i lepsze od innych.

 

 

Prezydent wskazywał, że w ramach tego uzbrajania nas wszystkich w zdolności do skutecznego konkurowania ogromną rolę do odegrania mają ci, którzy są dobrzy, bardzo dobrzy, najlepsi.

 

Podczas uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego laureatom konkursu AgroLiga 2011 zostały wręczone listy gratulacyjne, puchary i dyplomy.

 

Konkurs Agroliga organizowany od 19 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Na szczeblu wojewódzkim organizowany przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym – przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub.

 

Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach Rolnicy i Firmy, promocja indywidualnych rolników oraz firm potrafiących produkować na konkurencyjnym rynku wyroby bardzo dobre, wkładających w pracę całe swoje serce, umiejętnie korzystających ze świadczeń unijnych.


Główny organizator Gali, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub jest organizatorem Gościńca Prezydenckiego podczas Dożynek Prezydenckich w Spale.
 

We wtorkowej Gali wzięli udział m.in. Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski i Sekretarz Stanu w KPRP Dariusz Młotkiewicz.
 

Poleć znajomemu