Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 29 czerwca 2012

Spotkanie z Emirem Państwa Kataru

Spotkanie z Emirem Państwa Kataru w Belwederze   |   Spotkanie z Emirem Państwa Kataru w Belwederze Spotkanie z Emirem Państwa Kataru w Belwederze Spotkanie z Emirem Państwa Kataru w Belwederze Spotkanie z Emirem Państwa Kataru w Belwederze Spotkanie z Emirem Państwa Kataru w Belwederze

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w piątek z Emirem Państwa Kataru Hamadem ibn Chalifa as-Sanim, który w czwartek obejrzał w Warszawie mecz półfinałowy Euro2012 Włochy-Niemcy - poinformował prezydencki minister Jaromir Sokołowski.

 

W trakcie spotkania - jak powiedział minister - prezydent zaoferował "skorzystanie z polskich doświadczeń przy organizacji Euro 2012, a także w projektowaniu i budowie stadionów". W 2022 roku Katar będzie organizatorem mistrzostw świata w piłce nożnej.
 
Tematem rozmowy - dodał minister Sokołowski - była także sytuacja w Syrii. Od 16 miesięcy w Syrii trwa rewolta przeciw rządom Baszara el-Asada. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że od jej wybuchu w marcu 2011 roku zginęło już ponad 15 tys. ludzi.
 
W 2009 roku Polska podpisała umowę z Katarem na dostawy skroplonego gazu do terminalu LNG w Świnoujściu. Umowa zawarta między Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a Qatargas Operating Company Ltd. przewiduje, że dostawy będą realizowane od 2014 roku przez 20 lat w wysokości ok. 1 mln ton LNG rocznie. (PAP)
Poleć znajomemu