Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 lipca 2012

Prezydent: Daliśmy radę, dziękuję wszystkim

  |   Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012 Spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego na zakończenie Euro 2012

Daliśmy radę, udźwignęliśmy to piękne i wielkie zadanie. Świat zobaczył Polskę gościnną i pogodną – podkreślał prezydent na spotkaniu podsumowującym Euro 2012. Bronisław Komorowski dziękował polskiej reprezentacji, rządowi, samorządom oraz kibicom.


W poniedziałek w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Bronisław Komorowski oraz premier Donald Tusk spotkali się z przedstawicielami miast gospodarzy turnieju, centrów pobytowych reprezentacji narodowych, piłkarzami polskiej reprezentacji, wolontariuszami i przyjaciółmi turnieju.
 

Prezydent zaznaczył, że Polska po raz pierwszy organizowała tak wielką i tak wspaniałą imprezę sportową. - Chcę wyrazić, mam nadzieję, przekonanie wszystkich, że daliśmy radę, że udźwignęliśmy to piękne, ale wielkie zadanie. Możemy dziś myśleć z dumą o Polsce, o tej Polsce, którą zobaczyła Europa, zobaczył świat i zobaczyli Polacy – powiedział.
 

 - Pokazaliśmy światu Polskę dążącą ku nowoczesności, Polskę na drodze do pięknego trwałego rozwoju. Polskę ludzi gościnnych, ludzi wesołych, pogodnych, chcących i potrafiących się bawić i cieszyć – mówił prezydent.
 

Bronisław Komorowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kraju do Euro 2012, a w szczególności rządowi, samorządom, miastom gospodarzom turnieju oraz służbom dbającym o bezpieczeństwo. - To odpowiedni moment, aby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i utrzymywania się wspaniałego klimatu wspólnotowego przeżywania piękna sportu, zarówno na stadionach, jak i w strefach kibica, ale też w polskich domach przed telewizorami – dziękował prezydent.
 

- Serdecznie dziękuję całej Polsce i wszystkim Polakom za to, że w tych ważnych i pięknych dniach wszyscy razem stanowiliśmy narodową drużynę - dodał. - Chcę podziękować zawodnikom, którzy dali nam satysfakcję prowadząc ciężki bój, często bardzo piękny, który pozwalał nam na utrzymanie przekonania, że uczestniczymy niemal do samego końca w tym wielkim wyścigu, w tej wielkiej konkurencji – powiedział.
 

Prezydent wyraził też nadzieję, że doczekamy chwili, kiedy poprawa klimatu wokół polskiej piłki zaowocuje pełnią szczęścia, jaką są wspaniałe osiągnięcia sportowe. Jak mówił może to będzie następne Euro, a może wcześniej.
 

Bronisław Komorowski dziękował kibicom, że potrafili zachować odpowiednią proporcję między podkreślaniem odmienności i dumy narodowej z gościnnością i chęcią dzielenia się wrażeniami sportowymi z innymi.  Dziękował rządowi za odważne i niełatwe decyzje związane z wydawaniem polskich pieniędzy, które zaowocowały tak wspaniałym wspólnotowym przeżyciem. Jak dodał, choć Euro się skończyło Polacy będą cieszyli się jeżdżąc po drogach, lądując na wspaniałych lotniskach, oglądając dworce.
 

Dziękował wszystkim służbom, które zapewniały pełne bezpieczeństwo oraz samorządom i prezydentom miast gospodarzy za wysiłek finansowy, organizacyjny i gigantyczny trud przeprowadzenia wielkiej pięknej imprezy.
 

Bronisław Komorowski dziękował również dziennikarzom za współtworzenie szczególnego nastroju, klimatu wielkiego przeżycia sportowego.

 

Prezydent dziękował też Ukrainie – współorganizatorowi Euro 2012 - za to, że wspólnym wysiłkiem udało się osiągnąć wspólny sukces.
 

Premier Donald Tusk podkreślał, że pozytywnie zwariowaliśmy na punkcie naszej reprezentacji, naszych barw i Euro 2012. - Chcę tak od serca powiedzieć i panu kapitanowi, i wszystkim pozostałym, że i tak daliście nam bardzo dużo, a bramkę w meczu z Rosją wszyscy będziemy pamiętali - jak sądzę - do końca życia, jako symbol tego, że krok po kroku, ale i my zbudujemy swoją piłkarską potęgę – powiedział Donald Tusk.
 

Kapitan biało-czerwonych Jakub Błaszczykowski uważa, że Polska przygotował jedne z najlepszych piłkarskich mistrzostw w historii. - Niestety moja rola jest dziś trochę niewdzięczna, bo mam wrażenie, że tylko my nie do końca stanęliśmy na wysokości zadania - powiedział. Dziękował kibicom, którzy zawsze byli z drużyną, zawsze są, i zawsze – jak dodał – będą.
 

Podczas spotkania, które prowadził komentator sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch, wyświetlano filmy m.in. o emocjach w strefach kibiców, o centrach pobytowych, miastach-gospodarzach. Wystąpił też pianista i kompozytor Leszek Możdżer.

 

W spotkaniu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego uczestniczyli ministrowie w Kancelarii Prezydenta, doradcy prezydenta, ministrowie gabinetu Donalda Tuska.

 

Poleć znajomemu