Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 7 sierpnia 2012

Prezydent gratuluje kolejnym medalistom

Bartłomiej Bonk. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski   |   Brązowy medalista w podnoszeniu ciężarów (waga 105kg) Bartłomiej Bonk. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski Brązowy medalista, zapaśnik Damian Janikowski. Fot. PAP/Adam Ciereszko Brązowi medaliści w klasie RS:X, Przemysław Miarczyński i Zofia Noceti-Klepacka. Fot. PAP/ Bartłomiej Zborowski

Prezydent Bronisław Komorowski złożył gratulacje kolejnym polskim medalistom Igrzysk Olimpijskich w Londynie: zapaśnikowi Damianowi Janikowskiemu, sztangiście Bartłomiejowi Bonkowi oraz żeglarzom Przemysławowi Miarczyńskiemu i Zofii Noceti-Klepackiej.


Prezydent podziękował wszystkim medalistom za pracę włożoną w przygotowania do startu w Londynie i waleczną postawę na olimpijskich arenach i akwenach.


W poniedziałek wieczorem Bartłomiej Bonk zdobył brązowy krążek olimpijski w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg, a Damian Janikowski wywalczył brąz w turnieju zapaśniczym w stylu klasycznym w wadze 84 kg. Zobacz także: Gratulacje od prezydenta dla polskich medalistów


We wtorek prezydent przekazał gratulacje windsurferom. Przemysław Miarczyński zdobył w Weymouth brązowy medal olimpijski w żeglarskiej klasie RS:X, a jego sukces powtórzyła Zofia Noceti-Klepacka, sięgając po brąz również w klasie RS:X. W połowie lipca Prezydent RP wraz z Małżonką w sopockiej marinie na molo wziął udział w uroczystości ślubowania reprezentacji polskich żeglarzy na igrzyska w Londynie. – Cała Polska, a zwłaszcza tysiące fanów i miłośników żeglarstwa, będzie trzymać za was kciuki – mówił wówczas Bronisław Komorowski.

 

 

Poleć znajomemu