Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 1 października 2012

Spotkanie z politykami opozycji ukraińskiej

  |   Spotkanie z liderem partii Ukraiński Demokratyczny Sojusz na rzecz Reform (UDAR) Witalijem Kliczką Spotkanie z byłym Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką Spotkanie z byłym Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek w Belwederze z liderem partii Ukraiński Demokratyczny Sojusz na rzecz Reform (UDAR) Witalijem Kliczką.

 

W rozmowie uczestniczyli też m.in. ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Jaromir Sokołowski i Sławomir Rybicki.

 

Po południu w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski rozmawiał z byłym Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką.

 

Podczas niedawnej oficjalnej wizyty na Ukrainie polski prezydent spotkał się prezydentem Wiktorem Janukowyczem, premierem Mykołą Azarowem, a także z liderami ukraińskiej opozycji. Rozmawiał wówczas  z Witalijem Kliczką oraz z przywódczynią partii Ukraina Wpered (Naprzód Ukraino) Natalią Korołewską oraz Andrijem Szewczenką, piłkarzem, który startuje do parlamentu z listy jej partii.

 

Zobacz także: Wizyta oficjalna na Ukrainie Bronisław Komorowski wyraził zadowolenie, że liderzy partii, z którymi rozmawiał, zgodnie prezentują postawę proeuropejską. - Ze strony tych środowisk politycznych padły jednoznaczne deklaracje o woli kontynuowania procesu zbliżania się do świata zachodniego, a nie wschodniego - mówił  wówczas prezydent po tych spotkaniach.

 

Poleć znajomemu