Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 2 października 2012

Spotkanie z sekretarzem RBN Republiki Turcji

Spotkanie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji Muammerem Türkerem   |   Spotkanie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji Muammerem Türkerem Spotkanie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji Muammerem Türkerem Spotkanie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji Muammerem Türkerem

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji Muammerem Türkerem. W rozmowie uczestniczyli też szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej oraz Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jaromir Sokołowski.

 

W rozmowie prezydent Bronisław Komorowski wskazał na potrzebę pogłębienia wzajemnej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. - Zarówno Polska, jak i Turcja są państwami brzegowymi NATO, stąd mamy podobne i zgodne poglądy na szereg spraw i problemów - podkreślił prezydent.

 

W trakcie spotkania poruszona została również kwestia konfliktu w Syrii, którego implikacje mają wymiar nie tylko regionalny (Turcja bezpośrednio graniczy z Syrią), ale wręcz globalny.

 

Na zakończenie spotkania sekretarz M. Türker przekazał ustne zaproszenie dla prezydenta Bronisława Komorowskiego od prezydenta Turcji Abdullaha Güla do wzięcia udziału w organizowanych w Turcji w 2014 r. obchodach 600. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Polski prezydent  przyjął je z zadowoleniem.

 

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji – Muammer Türker przebywa w dniach 1-3 października br. w Polsce na zaproszenie szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego ministra Stanisława Kozieja.

 

Poleć znajomemu