Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 29 października 2012

Spotkanie prezydenta z premierem Mołdawii

  |   Spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z premierem Mołdawii Vladimirem Filatem Spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z premierem Mołdawii Vladimirem Filatem

Umowa stowarzyszeniowa między UE a Mołdawią oraz stosunki dwustronne - to tematy rozmów prezydenta Bronisława Komorowskiego z odwiedzającym Polskę premierem Mołdawii Vladimirem Filatem.

 

Prezydent Komorowski rozmawiał z szefem mołdawskiego rządu na temat stosunków dwustronnych oraz relacji Mołdawii z UE. Prezydent z uznaniem przyjął zbliżenie stosunków Mołdawii z UE, postęp w negocjacjach umowy stowarzyszeniowej oraz proces wprowadzania w Mołdawii standardów europejskich.

Bronisław Komorowski zadeklarował też, że Polska będzie popierać starania Mołdawii we wprowadzaniu norm unijnych. Prezydent potwierdził ponadto, że udaje się z wizytą do Mołdawii 3 grudnia.

 


W jednodniowej wizycie w Polsce premierowi Mołdawii towarzyszyli wicepremier, minister spraw zagranicznych i integracji europejskiej Iurie Leanca oraz wicepremier ds. reintegracji Eugen Carpov.
(PAP)
 

Poleć znajomemu