Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 listopada 2012

Rozmowa z prezydentem Ukrainy o sytuacji po wyborach

Prezydent telefonuje

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał we wtorek z prezydentem Wiktorem Janukowyczem o rozwoju wydarzeń po wyborach na Ukrainie i dróg wyjścia z zaistniałej sytuacji, gdy zakwestionowano wyniki w niektórych jednomandatowych okręgach wyborczych. Rozmowa dotyczyła też b. premier Julii Tymoszenko Julii Tymoszenko.

 

Zobacz także: Rozmowa telefoniczna z prezydentem Janukowyczem

 

Była to kolejna rozmowa telefoniczna obu prezydentów w ostatnich dniach. W niedzielę prezydent Komorowski zadzwonił do Wiktora Janukowycza, by mu przekazać m.in., że "ostatnie wydarzenia na Ukrainie negatywnie wpływają na ogólną ocenę wyborów i mogą zahamować proces zbliżania się Ukrainy do UE, w tym podpisanie i ratyfikację umowy stowarzyszeniowej". We wtorek do polskiego prezydenta zadzwonił prezydent Janukowycz.

 

- To jest taki moment, w którym powinno być jednoznaczne to, że jeśli ktokolwiek sfałszował cokolwiek na Ukrainie w wyborach, to będzie to ujawnione, ukarane – mówił jeszcze w poniedziałek Bronisław Komorowski. Podkreślał także, że jeszcze nigdy Ukraina nie była tak zaawansowana na drodze ku integracji europejskiej. - Nigdy też do tej pory nie było tak wysokiego poparcia Ukraińców dla idei uczestniczenia w integracji europejskiej – powiedział polski prezydent. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu