Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 listopada 2012

Prezydent: Nie ma zagrożeń dla stabilności koalicji

Prezydent na konferencji w Neapolu

Prezydent Bronisław Komorowski ocenił w poniedziałek, że póki co nie widzi żadnych zagrożeń dla stabilności koalicji PO-PSL z powodu naturalnej, demokratycznej zmiany w ramach PSL. - Demokracja nie szkodzi interesom Polski - podkreślił.


Prezydent odniósł się do zmiany na stanowisku prezesa PSL podczas konferencji prasowej w Neapolu. Podkreślił, że demokracja w jednej z partii koalicyjnych nie przyniesie negatywnych skutków dla stabilności koalicji.

Prezydent był pytany, czy zmiany w kierownictwie PSL mogą odbić się na negocjacjach w sprawie unijnego budżetu na lata 2014-20. - Trzeba koncentrować wszystkie polskie wysiłki na zabiegach o jak najlepsze z punktu widzenia Polski i Europy rozwiązania w przyszłej perspektywie budżetowej - mówił Brosniław Komorowski. W jego ocenie każde zawirowanie w Polsce może potencjalnie stanowić zagrożenie dla jasności polskiego działania.

Jednak - zastrzegł prezydent - póki co nie widzi żadnych zagrożeń z powodu naturalnej, demokratycznej zmiany w ramach jednej z partii koalicyjnych. - Demokracja nie szkodzi interesom Polski, nie przyniesie negatywnych skutków dla stabilności koalicji i dla stabilności, i logiki polskich zabiegów na poziomie UE - zaznaczył prezydent Komorowski. (PAP)

Poleć znajomemu