przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 22 listopada 2012

Gala wręczenia Nagrody im. A. Woyciechowskiego

Prezydent na gali wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego   |   Prezydent na gali wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Prezydent na gali wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Gala wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Prezydent na gali wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Gala wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Gala wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Prezydent na gali wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Gala wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Gala wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Prezydent na gali wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Gala wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Prezydent na gali wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego Gala wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego

- To, co było istotą powstania Radia ZET, to wola zmieniania Polski i walka o wolność słowa - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w czwartek podczas uroczystości wręczenia Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

 

Laureatem nagrody przyznawanej autorowi materiału dziennikarskiego, który istotnie wpłynął na świadomość Polaków został Wawrzyniec Smoczyński z "Polityki". Wyróżnienia honorowe otrzymali Wojciech Jagielski z PAP i Ewa Siedlecka z GW.

 

Smoczyński otrzymał nagrodę za cykl publikacji wnikliwie przedstawiających tematykę polityki i gospodarki międzynarodowej, który ukazał się między wrześniem 2011 a sierpniem 2012 r.

 

Podczas gali w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki laureat otrzymał statuetkę i 50 tys. zł nagrody. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele świata mediów i polityki.

 

Prezydent Bronisław Komorowski przypomniał, że Radio ZET było pierwszym prywatnym radiem w Warszawie powstałym w 1990 roku. Zwrócił uwagę, że wolność słowa i odpowiedzialność powinny iść zawsze w parze.

 

- To trudne rzemiosło, aby w sposób prosty przekazać trudną materię, a jeszcze zrobić to w zgodzie z sumieniem (...) - powiedział prezydent po ogłoszeniu laureata nagrody.

 

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest od 2005 r. za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na świadomość Polaków. W kapitule nagrody zasiadają szefowie i reprezentanci najważniejszych polskich mediów oraz członek rodziny Andrzeja Woyciechowskiego. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.