Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 grudnia 2012

Para Prezydencka wspiera akcję Szlachetna Paczka

  |   Para Prezydencka przygotowała świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka przygotowała świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka przygotowała świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka przygotowała świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka przygotowała świąteczne podarunki w ramach akcji Szlachetna Paczka

Para Prezydencka przygotowała Szlachetną Paczkę dla jednej z rodzin uczestniczących w programie pomocy. Prezydent z Małżonką po raz kolejny wsparli ogólnopolską akcję i  zaapelowali o zaangażowanie w pomoc rodzinom najbardziej potrzebującym.


- Jest nam niezmiernie miło, że możemy uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu już po raz trzeci – mówił prezydent podczas środowego spotkania z twórcami i wolontariuszami akcji Szlachetna Paczka, dzięki którym przed Gwiazdką do potrzebujących rodzin dotrą podarunki przygotowane przez darczyńców.


- To bardzo Szlachetna Paczka – podkreślał Bronisław Komorowski – i powinna być w związku z tym maksymalnie zasobna.
 

Prezydent wskazywał, że w ramach akcji zgłoszono w tym roku 13 tysięcy rodzin potrzebujących pomocy. Jak dodał, zostało jeszcze ok. tysiąca rodzin, które nie znalazły darczyńcy. – Apelujemy dziś serdecznie o to, abyśmy wspólnym wysiłkiem zadbali o to, żeby wszystkie osoby mające nadzieję, że w tym szczególnym okresie bożonarodzeniowym znajdą się ludzie z dobrym sercem i mocną wolą podzielenia się z kimś innym nie tylko życzeniami – podkreślił Bronisław Komorowski.
 

Pierwsza Dama podkreślała, że do akcji można się przyłączyć przygotowując paczkę dla wybranej rodziny - jeszcze przez 2 dni (do 7 grudnia 2012r.) lub wspierając akcję finansową cegiełką, aż do Świąt. Więcej informacji na www.szlachetnapaczka.pl.
 

Wskazywała na szczególną rolę niemal 8 tys. wolontariuszy programu Szlachetna Paczka, którzy zbierali informacje o osobach potrzebujących. Przypomniała też, że 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dodała, że są osoby, które w poprzednim roku zostały obdarowane, w tym roku włączyły się w pomoc innym jako wolontariusze. – Ta Paczka była pewnym kołem zamachowym w ich życiu – zaznaczyła Anna Komorowska. Jak dodała, dzięki pomocy osoby potrzebujące czują, że ktoś o nich myśli.
 

Prezydent mówił, że Polska jest coraz zamożniejszym krajem. – I ważne jest, żebyśmy uczyli się od świata ludzi bogatych dzielenia się z innymi z potrzeby serca – zaznaczył.

 

Para Prezydencka przygotowała własną Paczkę dla rodziny z okolic Biłgoraja. Wśród podarunków znalazły się produkty żywnościowe, środki czystości i kosmetyki, przybory i pomoce szkolne, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego. Do rodziny trafią też dwa piętrowe łóżka.

 

Zobacz także: Szlachetna Paczka od Pary Prezydenckiej Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. Potrzeby te spisują wcześniej wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na Święta.

 

W ubiegłorocznej edycji paczki otrzymało ponad 12 tysięcy rodzin. W tym roku Szlachetna Paczka obejmie pomocą ponad 13 tys. domów, czyli około 60 tys. osób w trudnej sytuacji materialnej. Z całego kraju wciąż spływają dane o rodzinach zbierane przez niemal 8 tysięcy wolontariuszy, a rejony Paczki udało się utworzyć w 430 miejscach w Polsce.

 

Jak można pomóc?

 

Do tegorocznej akcji można dołączyć na kilka sposobów:


• Przygotowując Paczkę - jeszcze przez 2 dni, do 7 grudnia, na www.szlachetnapaczka.pl można wybrać jedną z potrzebujących rodzin i przygotować dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy


• Równie ważna jest pomoc finansowa – cegiełki na rzecz Szlachetnej Paczki można kupować dłużej, aż do Świąt. Wpłacając dowolną kwotę na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264, online na www.szlachetnapaczka.pl/wplac lub wysyłając SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat)


 

Poleć znajomemu