Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 6 grudnia 2012

Powołanie wicepremiera i ministra gospodarki

Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim   |   Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim Uroczystość powołania wicepremiera i ministra gospodarki w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, powołał Janusza Piechocińskiego w skład Rady Ministrów na urząd wicepremiera i ministra gospodarki. Wskazywał na wyzwania stojące przed Polskę - dalsze działania sprzyjające obronie przed kryzysem ekonomicznym oraz walkę o budżet europejski.

 

- Polsce jest potrzebna stabilność państwa, władzy, także w koalicji rządzącej. Koalicja PO i PSL jest stabilna. Jest to szczególnie ważne, bo ta koalicja rządzi drugą kadencję, jest więc obdarzona przez obywateli ogromnym kredytem zaufania – w moim przekonaniu – związanym m.in. z oczekiwaniami prowadzenia racjonalnej, odważnej, ale stabilnej i przewidywalnej polityki – mówił prezydent podczas czwartkowej uroczystości. Wyraził zadowolenie z deklaracji Janusza Piechocińskiego, że naturalne w demokracji zmiany personalne w PSL nie będą stanowiły zagrożenia dla stabilności koalicji.


Bronisław Komorowski wskazywał, że przed rządem, więc także przed wicepremierem Piechocińskim, stają bardzo poważne wyzwania i zadania. - To w sporcie bywa tak, że zwycięstwo jest ukoronowaniem, ostatecznym sukcesem przynoszącym satysfakcję. W polityce bywa inaczej, a nawet powinno być inaczej, każde zwycięstwo personalne, polityczne oznacza, że staje się w obliczu kolejnych wyzwań, kolejnych zadań, brzemienia odpowiedzialności – mówił prezydent.
 

Zwrócił uwagę, że przed Polską stoją wielkie wyzwania związanie z kontynuowaniem obrony przed skutkami kryzysu zewnętrznego. Ocenił, że to do dziś się udawało i stanowi narodową dumę. Ale, jak dodał, te zadania powinny być kontynuowane zarówno w obszarze ministerstwa gospodarki, jak i całym rządzie. Wskazywał też na walkę o utrzymanie konkurencyjności gospodarki i jej innowacyjność.
 

Prezydent wśród wyzwań wymienił też walkę o budżet europejski. - W tej walce będzie łatwiej, będzie ona skuteczniejsza, jeżeli będzie demonstrowana i praktykowana w wymiarze codziennym pracy rządowej i państwowej zasada solidarności wewnętrznej, lojalności wewnętrznej i partnerskich relacji wewnątrz koalicji – zaznaczył.

 

Bronisław Komorowski życzył, premierowi Donaldowi Tuskowi, wicepremierowi Januszowi Piechocińskiemu i wszystkim członkom rządu oraz całej Polsce dalszej stabilności, dalszej odwagi i zdolności do kształtowania relacji wewnętrznych na zasadach partnerskich.


 

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, ministrowie w KPRP oraz Doradcy Prezydenta RP, a także premier i ministrowie rządu.
 

Zgodnie z Konstytucją, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, dokonuje zmian w składzie Rady Ministrów.
 

Poleć znajomemu