Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 18 grudnia 2012

Paczka dla rodziny białoruskiego opozycjonisty

Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty   |   Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty Paczka od Pary Prezydenckiej dla rodziny białoruskiego opozycjonisty

Anna i Bronisław Komorowscy z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowali paczkę dla rodziny jednego z białoruskich opozycjonistów. Prezydent powiedział, że będzie to sygnał, że trwa solidarność tych, którzy niegdyś walczyli o wolność, z tymi, którzy tę walkę toczą obecnie.

 

- Pamiętając o pomocy, której my doświadczaliśmy w czasach dla nas trudnych, w okresie stanu wojennego, wysyłamy paczkę do jednej z rodzin więźniów politycznych na Białorusi - powiedział we wtorek prezydent.

 

Jak zaznaczył, paczkę wysyłają jako "rodzina Anny i Bronisława Komorowskich, nie jako Para Prezydencka".

 

- Chcielibyśmy, by stało się to zwyczajem, że ci, którzy doświadczyli pomocy w trudnej walce o wolność, także pamiętają o tych, którzy tę walkę toczą obecnie - podkreślił Bronisław Komorowski.

 

Wyraził nadzieję, że paczka dotrze do adresatów i "będzie cieszyła". - Także jako sygnał, że taka sztafeta solidarności w wymiarze ludzkim będzie trwała - mówił prezydent.

 

W paczce znalazły się m.in. produkty spożywcze, ozdoby choinkowe i kartki świąteczne z życzeniami od pary prezydenckiej. (PAP)

 

Poleć znajomemu