Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 20 grudnia 2012

Świąteczne życzenia dla żołnierzy

  |   Wizyta w 3. Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej Wizyta w 3. Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej Wizyta w 3. Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej Wizyta w 3. Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej Wizyta w 3. Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie opłatkowe Prezydenta RP z żołnierzami

Prezydent Bronisław Komorowski, który w czwartek uczestniczył w opłatkowym spotkaniu z żołnierzami, zaapelował do sił politycznych o szukanie tego, co wspólne w sprawach obronności.


Spotkanie opłatkowe z żołnierzami odbyło się na stołecznym Bemowie, gdzie stacjonuje 3. Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej.


Bronisław Komorowski powiedział w przemówieniu, że "siły zbrojne są jednym z tych elementów, który łączy Polaków". Nawiązał też do ekumenicznej modlitwy, jaką w trakcie uroczystości odmówili wojskowi kapelani. - Myślę, że na gruncie wojska, spraw obronności kraju też jest potrzebna do pewnego stopnia ekumenia polityczna, czyli wysiłek na rzecz szukania tego, co wspólne w obszarze obronności i bezpieczeństwa kraju - powiedział.


Gratulował wojsku, że cieszy się poparciem i sympatią całego społeczeństwa, także często skonfliktowanych sił politycznych. - Chcę życzyć, aby ta polityczna ekumenia wyrażała się w trwałym dążeniu do tego, aby siły zbrojne czuły, że są własnością całego narodu, skomplikowanego, różniącego się wewnętrznie - powiedział prezydent.


Nawiązując do tego, że gospodarzem spotkania były Siły Powietrzne, Bronisław Komorowski życzył wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego lotniczej odwagi. Lotnicy - mówił prezydent - "więcej wiedzą, więcej widzą, bo wyżej latają". Służącym w Afganistanie prezydent życzył szczęścia żołnierskiego, przejawiającego się zarówno na polu walki, jak i w szczęśliwym powrocie do domu.


Szczególne życzenia prezydent skierował do rodzin żołnierzy, które - jak mówił - razem z wojskowymi dźwigają cząstkę odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju albo cząstkę ciężaru związanego ze służbą. - Życzę wszystkim, aby jak najwięcej w domach żołnierskich było szczęścia, radości i poczucia, że stanowimy wszyscy razem jedną wielką rodzinę - powiedział.


W spotkaniu opłatkowym prócz żołnierzy wszystkich rodzajów sił zbrojnych uczestniczyły także ich rodziny. Byli też m.in.: szef BBN Stanisław Koziej, minister obrony Tomasz Siemoniak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Cieniuch i dowódcy rodzajów sił zbrojnych.


Przed spotkaniem z żołnierzami prezydent obejrzał sprzęt będący na wyposażeniu brygady rakietowej - m.in. mobilne stanowisko dowodzenia i węzeł łączności, radary i wyrzutnie rakiet Newa i Grom.


Zobacz także: Spotkanie opłatkowe z żołnierzami GROM Było to drugie w ostatnich dniach tego rodzaju spotkanie Komorowskiego. We wtorek w Warszawie prezydent podzielił się opłatkiem z żołnierzami jednostki GROM. (PAP)
 

Poleć znajomemu