Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 20 grudnia 2012

Para Prezydencka na benefisie Bernarda Ładysza

  |   Para Prezydencka na benefisie Bernarda Ładysza Para Prezydencka na benefisie Bernarda Ładysza Benefis Bernarda Ładysza w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej Benefis Bernarda Ładysza w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej Benefis Bernarda Ładysza w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej Para Prezydencka na benefisie Bernarda Ładysza

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką wzięli w czwartek udział w jubileuszowym koncercie – „Benefis Bernarda Ładysza. Wilniuk. Żołnierz. Artysta” w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

 

Zobacz także: List prezydenta do Bernarda Ładysza z okazji 90. urodzin W lipcu br. prezydent wystosował list gratulacyjny do Bernarda Ładysza z okazji jego 90. urodzin. „Wirtuozerię i piękno Pańskiego głosu podziwiała publiczność najbardziej prestiżowych scen operowych. W ciągu swojej przeszło sześćdziesięcioletniej kariery śpiewaczej występował Pan na wszystkich kontynentach i we wszystkich najważniejszych rolach repertuaru klasycznego” – napisał Bronisław Komorowski.

 

Bernard Ładysz, śpiewak operowy światowej sławy, znakomity bas Opery Warszawskiej, pochodzi z Wileńszczyzny, gdzie urodził się 24 lipca 1922. Jako młody żołnierz walczył wraz z ojcem prezydenta Bronisława Komorowskiego w Szóstej Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej.

 

Poleć znajomemu