Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 21 stycznia 2013

Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce

  |   Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Podpisanie umów dwustronnych. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Spotkanie z mediami. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii

Forum Gospodarcze Polska-Mongolia

Po południu prezydent Mongolii wspólnie z Bronisławem Komorowskim uczestniczył w Forum Gospodarczym Polska-Mongolia w warszawskim hotelu Sheraton. Oficjalnej delegacji prezydenta Mongolii w Polsce towarzyszy grupa 60 biznesmenów, m.in. z sektorów wydobywczego, budowlanego i spożywczego, którzy podczas forum spotkali się z polskimi przedsiębiorcami.

 

- Mongolia jest przykładem szybko rozwijającej się gospodarki, stwarzającej szansę na pogłębioną współpracę w bardzo szerokim obszarze, z korzyścią dla wszystkich. Rozmawialiśmy z panem prezydentem o tych obszarach, które stwarzają szczególne okazje do współpracy gospodarczej. To jest wydobycie surowców, budownictwo, to jest także przemysł spożywczy - powiedział podczas Forum Bronisław Komorowski. Dodał, że warto szukać też innych obszarów współpracy gospodarczej.

 

Prezydent Elbegdorj zwrócił uwagę, że oba kraje łączy długa historia przyjaznych stosunków. - Polacy są narodem, który miał duży wkład w zmiany i rozwój demokracji w XX. Dlatego Mongołowie są dumni z kontaktów z Polakami - mówił.

 

Mongolski prezydent wygłosił również wykład na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Oficjalny obiad na cześć gościa

 

Wieczorem w Pałacu Prezydenckim prezydent Bronisław Komorowski wydał oficjalny obiad na cześć Prezydenta Mongolii.- Przed Polską i Mongolią stoją wielkie szanse na pogłębienie wzajemnych relacji - mówił prezydent Bronisław Komorowski.

Polski prezydent podkreślił, że wizyta prezydenta Elbegdorja w Polsce uświadamia jak wielki jest istniejący potencjał, jak wielkie są szanse na owocne pogłębienie współpracy w wielu dziedzinach pomiędzy Polską a Mongolią. Wyraził nadzieję, że oba kraje będą potrafiły uchwycić te szanse w porę i skorzystać z okazji na zacieśnienie współpracy.

Bronisław Komorowski wyraził satysfakcję, że razem z Cachiagijnem Elbegdordżem uczestniczył w poniedziałek w polsko-mongolskim forum gospodarczym. Zdaniem prezydenta, duże zainteresowanie tym wydarzeniem, wyrażone nie tylko liczną obecnością przedstawicieli biznesu polskiego i mongolskiego, świadczy o dostrzeżeniu w porę szans na rozwój wzajemnych kontaktów, jakie stwarzają imponujące wyniki gospodarcze Polski i Mongolii.

- Cieszę się, że praktycy życia gospodarczego pragną i mogą rozwijać współpracę z Mongolią, umacniając tym samym drugi, obok politycznego, filar relacji pomiędzy naszymi krajami - powiedział prezydent Komorowski.
 

Poleć znajomemu