Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 21 stycznia 2013

Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce

  |   Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Rozmowy dwustronne Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Podpisanie umów dwustronnych. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Spotkanie z mediami. Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce. Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Forum Gospodarcze Polska-Mongolia Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii Obiad oficjalny wydawany przez Prezydenta RP na cześć Prezydenta Mongolii


Wyraził też nadzieję na rozwój relacji turystycznych pomiędzy obydwoma krajami. Jak zauważył, w ostatnich latach coraz więcej Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, z dużym zainteresowaniem i życzliwością patrzy na Mongolię. - Do grona tych entuzjastów należy także moja córka. Odwiedziła niedawno Mongolię i przywiozła stamtąd wiele ciekawych opowieści - dodał Bronisław Komorowski.

Jak podkreśli, relacje polsko-mongolskie mają wielowiekową tradycję. Zwrócił uwagę, że poza historią łączy nas także położenie geopolityczne pomiędzy potężnymi sąsiadami. Zdaniem prezydenta takie usytuowanie wymaga odwagi, zaradności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że Polskę i Mongolię łączy też sukces w transformacji naszych państw ku demokracji i wolnemu rynkowi. - Tak, jak kiedyś Polska, tak dzisiaj Mongolia stoi na czele państw w demokratycznych przemianach w regionie - powiedział.

Prezydent zwrócił uwagę, że w obiedzie w Pałacu Prezydenckim uczestniczą m.in. osoby, które przyczyniły się do zbudowania tkanki dobrej współpracy i przyjaźni polsko-mongolskiej. - Chciałbym wymienić panów Macieja Jankowskiego i Krzysztofa Stanowskiego, działaczy solidarnościowych, prodemokratycznych, którzy wspierali działania mongolskiej opozycji na drodze do demokratycznych przemian - mówił Bronisław Komorowski. (Inf. własna, PAP)
 

POPRZEDNIA 1, 2, 3,
Poleć znajomemu